Keď už nemôžeš ísť, ešte stále môžeš bežať!

Autor: MO Plusko | 8.12.2016 o 14:32 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  456x

"Niečo málo po polnoci. Vraciame sa z behu. Nočného behu. 2 hodiny natvrdo, " píše Hruštička o nedávnej prvej časti školenia plusáckych inštruktorov.

Hneď v prvý večer inštruktorského kurzu ma fascinuje, ako si všetci okolo mňa píšu po náročnom dni do svojich diárikov, ktoré sme dostali, veľa múdrych slov drobným písmom. Vyzerajú, že vedia odpoveď na každú z otázok, ktorá nám je položená a teraz ju v systematickom tanci pokladajú na papier, akoby im bolo jasné, o čom sa točí. Ja osobne medzi nich nepatrím. Ja osobne som úplne mimo. Bodka. (Úryvok z môjho zápisníku po prvom dni. Na tretí deň samú seba pristihujem, ako zapisujem už 17. stranu.)

***

Niečo málo po polnoci. Vraciame sa z behu. Nočného behu. 2 hodiny natvrdo. Koliečka. Nepýtaš sa, bežíš. Nevyhováraš sa, bežíš. Už v sebe nehľadáš ospravedlnenia pre samú seba, prečo by si mala prestať a ďalšie koliečko prejsť krokom. Nie, výhovorky už nepotrebuješ. Neexistujú. Vieš, že nebežíš pre seba, každý ďalší meter je za team. Robíš to pre všetkých 13 ľudí, ktorí túto noc prežívajú spolu s tebou. Držíte jeden druhého. Motivujete sa navzájom rovnakou silou, akou ste sa povzbudzovali včera a do ďalšieho kola sa púšťate s rovnakým nasadením, s akým sa budete vrhať do aktivít zajtra. Spolu. Navôkol vás cítiť len veľmi ťažko opísateľnú zmes pokory, vnútorného uspokojenia, absolútnej dôvery a ešte niečoho, čo si prvýkrát zažil práve vďaka Plusku. Pocitu nekonečnosti.

***

Pri pohľade do očí každého jedného z budúcich plusáckych inštruktorov vidíš chuť ničiť bariéry medzi chceným a možným. Je čas. Naše príbehy začínajú rásť svojim vlastným životom. Začínajú sa písať a rozbiehať po Slovensku, aby svedčili o nás a za nás. Za mladých ľudí. Za naše hodnoty...

Na tretí deň kurzu si naplno uvedomujem, že účastníci v prvý večer, pri písaní do diárikov, „správne“ odpovede nepoznali. Pokúšali sa ich hľadať. Nevzdávali sa, hľadali nové cesty a našli cieľ, pre ktorý sa im každé ďalšie ráno vyliezalo z vyhriatych spacákov o poznanie ľahšie, ako predchádzajúce. Týmto cieľom je odovzdávanie zážitkov ďalšej, novej generácií mladých ľudí s rovnakým nasadením, s akým sú tieto zážitky sprostredkované nám.

Majú za sebou prvú etapu k dosiahnutiu cieľu, ktorý si vytýčili.

Oprava.

My máme za sebou prvú etapu do cieľa, ktorý sme si vytýčili. Patrím medzi nás. Patríme k sebe. Sme budúci inštruktori a práve stojíme na začiatku. Na začiatku našej cesty...

Cesty inštruktora.

Pozn.: Hruštička (Katka Hrušková) píše o pocitoch z prvej časti Školenia inštruktorov Pluska. Fotky z neho nájdete napríklad na facebooku Pluska.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Trnkovi pomohla druhá polovica vety. Šťastie mal aj v minulosti

Zníženie platu je v porovnaní s navrhovaným trestom symbolické.

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.

Zákaz vychádzania pre netestovaných? Pochybnosti majú ústavní právnici aj prezidentka

Vláda riskuje, že Ústavný súd zruší testovanie skôr, ako sa začne.


Už ste čítali?