Gitarka a treskúca zima

Autor: MO Plusko | 15.2.2014 o 18:00 | Karma článku: 4,69 | Prečítané:  464x

"Ak sa rozhodnete vydať na púť inštruktora, druhé školenie je presne to, čo vás poteší na ceste." Danka to absolvovala s ďalšími desiatimi ľuďmi.

Horské slnko na školeníHorské slnko na školení
Mám za sebou ďalšie školenie s Pluskom s novým školiteľským tímom a s mojimi už známymi spolubojovníkmi. Po 4 dňoch som sa vrátila späť do reality - vyčerpaná, ale spokojná som sa už stihla aspoň 7 ľuďom pochváliť, ako ma vyšťavila „nie celkom kuličková desítka“, ako sme uvádzali vlastnú hru, či ako sme sa v tme plazili bludiskom ...

Ak sa rozhodnete vydať na púť inštruktora, druhé školenie je presne to, čo vás poteší na ceste. Teda aspoň u mňa to tak bolo. Nechýbali všelijaké akčné dlhšie aj kratšie hry, ale už som sa na ne pozerala trošku z iného uhlu a okrem pohľadu účastníka som sa snažila vnímať aj perspektívu inštruktora. Na čo všetko si musí dávať pozor, čo zvažuje. Celkom dobrý tréning empatie ako bonus*...

K správnej atmosfére prispela večerná gitarka a tresknúca zima, bez ktorej by to jednoznačne nebolo ono. Slová „oblečte sa cibuľovito a dajte si pevnú obuv“ v sebe niesli určitú hrozbu pri predstave, čo nás vonku čaká. Zážitok bol definitívne o to silnejší.

A o to viac sme sa tešili na teoretické bloky, ktoré boli ohlasované známym „príďte o 5 minút do spoločenskej v pohodlnom*“. Tých bolo tentokrát viac a ukázali nám, s čím sa možno stretneme pri organizovaní takýchto akcií. S Pluskom ani teoretické bloky o konfliktoch či skupinovej dynamike samozrejme nie sú úplne teoretické a simulácie, scénky alebo skupinkové práce boli súčasťou takmer každej časti. Pre mňa veľmi zaujímavé školenie - o čo menej som sa hrala, o to viac mám pocit, že viem, čo ma čaká. Už sme vo švungu, aby sme si vyskúšali, čo sme sa dozvedeli a vložili do toho niečo vlastné. Určite sa príďte pozrieť na tretie školenie a zhodnotiť, ako sa na vás pripravila nová krv, Veľká noc je tu už čoskoro*.

Jednoznačne mám o zážitok (aj dva*) viac!

Danka Sarvašová

Pozn.: Danka píše o druhej časti trojdielneho školenia inštruktorov, cez ktoré si prejde každý plusácky inštruktor. Pár fotiek nájdete tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Leško: Bugár sa po prvý raz ocitol na zlej strane histórie

Je legitímne žiadať predčasné voľby, tvrdí novinár Marián Leško.

EKONOMIKA

Pellegrinimu roky na úspech nestačili

Firmy štát stále vyberá bez súťaží, úspech majú spriaznení podnikatelia.


Už ste čítali?