Výpoveď o mojej osobnej spokojnosti…

Autor: MO Plusko | 26.6.2013 o 15:30 | Karma článku: 4,04 | Prečítané:  534x

...alebo presnejšie "Môj pohľad do zákulisia Bez tabu". Bez tabu je zážitková akcia, ktorú robím ako dobrovoľníčka toto leto.

had = pred akciou Bez tabu; prasa = zážitky počas akcie; dinosaurus = po akciihad = pred akciou Bez tabu; prasa = zážitky počas akcie; dinosaurus = po akcii(c) Tango
Dobrovoľnosť
Som taký ten typ, čo sa takmer každý deň na niečo teší. Existujú však vychytávky roka - také, čo nútia človeka pousmiať sa. Príde august 2013 a deň odchodu z Bratislavy. Budeme sa smiať v aute, jesť, čo príde pod ruku, spomínať na to, čo sme zabudli. Zistíme, že nemáme baterky a farebný krepový papier a budeme volať ľuďom z druhého auta, aby sme okomentovali, čo vidíme na ceste. Všetci môžu závidieť...

Rovnosť
Celý tím už teraz intenzívne komunikuje, zabúda na dedlajny, filozofuje, maká, vymýšľa a chrlí nápady. Často spolu súhlasíme, ešte častejšie nesúhlasíme. Naše prípravné stretnutia sú dlhé rozhovory, počas ktorých nám idú rôzne veci na nervy a už sme unavení. Ale..pozriem na konci na náš plánovaný program a poviem si...stálo to za to.

Proaktívnosť
Dali sme si spoločnú túru. V našom slangu sa to volá predšlapka. Vlastne taká kontrola trasy pred samotnou akciou. Tento rok to bolo veľmi blatisté, horúce a dlhé. Niektorí z nás sa už dostali do štádia mierneho zúfalstva. Keď sme si povedali, že to, čo je zaznačené na mape asi nie je vtip a boli sme nazvaní sračkami, ktoré nič nezvládnu, tak sme sa hecli a dali to. Sláva víťazom!

Spolupráca
Poznáte takú tú pomocnú ruku, ktorú veľmi potrebujete a potom ju dostanete? U nás v tíme sa to robí.
Aj keď chystáme napínavé trate, úžasné zážitky, na ktoré sa nezabúda, veci, pri ktorých sa človek naozaj príjemne prekvapí, zasmeje, aktivity, kde bude kreatívny. Také, kde si pobeží, alebo sadne, alebo také, kde bude rád, že jednoducho.... je.

Zábava
Viete o tom, že máme člena tímu, ktorý zvykne naschvál vypiť cudziemu človeku kávu? Jedného, ktorý strašne rýchlo hovorí, keď je unavený a ďalšieho, ktorý nosí úžasné sivé tepláky, ktoré majú asi 100 rokov? Máme človeka, čo je mimo, keď je hadný a iného, ktorý má občas problém s gramaticky správnou slovenskou vetou. A verte mi, to nie je plná vzorka, to je len výber.

Priateľskosť
Večer pri ohni. Romanticky osvetlené tváre a príjemný rozhovor. Schopnosť povedať priateľovi niečo vtipné, pekné, alebo len také obyčajné. Možnosť spoznať niekoho, koho by ste inak nestretli a nedali by ste sa do reči. A keď už spolu prehovoríte nejaké to slovko, zistíte, že možno máte niečo spoločné. Také máme radi. Také by sme chceli zažiť aj s vami.

Osobnostný rozvoj
Prečo to celé? Pre vás a pre nás. Verím tomu, čo robíme, pretože ak niekto chce, tak si veľa zoberie. Robíme to úplne sebecky...chceme žiť v lepšom svete.

A tá moja osobná spokojnosť? Rada Vám o nej poviem pri ohníku.
Nebláznite a dojdite aj vy.

Zdenka Podhorská
Pozn.: Zdenka píše o tom, ako vníma prípravu zážitkovej akcie Bez tabu, kde bude jednou z inštruktoriek-dobrovoľníčok.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?