Banda maková - musíš zažiť

Autor: MO Plusko | 3.12.2012 o 18:53 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  547x

Páči sa mi príslovie „Kto si hraje, nezlobí“. Na zážitkových akciách Pluska to platí dvojnásobne. Vždy po návrate sa ma okolie pýta: čo ste tam vlastne robili? Jednoduchá otázka, no napriek jej častému opakovaniu za ostatne dva roky, ja na ňu nepoznám jednoduchú odpoveď. Odpoveď v ktorej by som dokázal vyjadriť všetko čo vo mne doznieva ešte prvé dni po akcii. Veľakrát si to zjednoduším vetou: musíš zažiť.

Pár týždňov dozadu som dostal možnosť „chceš?“ Ja „chcem“ a tak sediac na lavičke a čakajúc na zvyšok tých, čo tiež chcú, som rozmýšľal aká budeme generácia nových inštruktorov, generácia '12.

„Jednotka“, prvá z troch častí školenia, bola posledná akcia, ktorú sme si zažili ešte ako bežní účastníci. Podľa hesla „dobrý inštruktor vydrží 2-krát viac“ bol pripravený nadupaný program, ktorý dal maximálne zabrať celej hlave aj telu.

Hneď úvod nás názorne naučil, koľko je správny počet účastníkov a ako počítať do 10, iná aktivita ako „obhospodáriť všetkých očných kontaktom“, ďalšia vyhecovala zabehnúť 15km aj lemrám lenivým a vieme, že medzi ľahké drogy môžeme zaradiť aj skoroceľ. Chvíľami sme sa približovali limitom záchranných zložiek („za 5 min vonku v behavom“). No hlavne sme mali „jedna nula nula“ dôvodov na spoločný smiech.

Napriek tomu, že mam za sebou už pár zážitkových akcii, vždy ma plusáci dokážu prekvapiť ďalšou. Či už plánovane a úplne zámerne, alebo náhodne, no o to silnejšie (za nočnú hmlu nad ovocným sadom pri love upírov nominujem na Oscara za špeciálne efekty).

Táto banda maková ma dokázala pobaviť, donútiť k zamysleniu, byť trpezlivejší a počúvať aj iných. Motivovali ma behať, veľa behať, váľať sa v bahne, ráno vstávať a menej frflať. Skvelá investícia do mňa samého. Už sa teším, kedy ju budem môcť splatiť na našej vlastnej akcii generácie '12.

Vlado Benko

Pozn.: Vado píše o prvej časti zážitkového školenia nových inštruktorov Pluska. Viac fotiek nájdete tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?