Fantázia nie vždy pracuje v náš prospech

Autor: MO Plusko | 15.10.2012 o 9:30 | Karma článku: 3,96 | Prečítané:  435x

Očakávanie, napätie, prekvapenie, malá obava,... asi takýto koktail sa vo mne miešal, keď som nasadla v Bratislave do auta a spolu s chalanmi sme nabrali smer Lipnice nad Sázavou. Takmer celá osádka auta už s Pluskom nejaké to dobrodružstvo absolvovala, no mlčali ako hroby. Keď som sa ich pýtala, čo mám čakať dostala som odpoveď: „radšej nič neočakávaj“ . Im sa to povie. Nikdy som nebola na žiadnej zážitkovej akcii a človek tak nejako túži vedieť na čo sa má pripraviť. Keď tak s odstupom času nad tým všetkým premýšľam, je dobré, že nič nepovedali, asi by som sa zbytočne vyplašila.

Pretože ak by mi niekto povedal, že budem skákať do zatopeného lomu, zlaňovať, či blúdiť lesom a to hneď v prvú noc, asi by sa jeden u mňa krvi nedorezal.

Hm a tu hľa hneď prvý poznatok neformálneho vzdelávania: „My ľudia si veľa krát zbytočne vytvárame strašiakov z vecí, ktoré nás čakajú. Nové a nepoznané vytvára priestor pre našu fantáziu, ktorá nie vždy pracuje v náš prospech“.

Musím povedať, že deň príchodu bol síce náročný, no iba odvar toho, čo sa dialo v ostatné dni. Nebudem tu rozpisovať detaily programu, aby som budúcoročným Lipničákom veľa neprezradila, no po absolvovaní B#12 musím jednoznačne povedať, že inštruktori odviedli kus dobrej práce. Každý deň bol nečakaný, úplne iný ako ten predchádzajúci (samozrejme ak neratám ranný rituál), ponúkajúci veľa podnetov na premýšľanie o sebe samom, na prekonávanie svojich strachov, posúvanie osobných hraníc, na spoznávanie ľudí...

A popri tom sme zažili kopec zábavy, ktorá plynula z jednoduchých vecí (bláznenie sa vo vode, behanie po lese, komunikácia s ľuďmi,...) ktoré nás obklopujú. Veci ktoré si popri pracovných povinnostiach zabúdame vychutnávať aj keď sú častokrát hneď „za rohom“.

Ďakujem

A že by sme sa o rok videli znova?

Martina Maťa Barancová


Pozn.: Maťa píše o zážitkovej akcii B#12. Viac fotiek z akcie môže nájsť aj tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?