Trochu im závidím

Autor: MO Plusko | 17.8.2011 o 9:00 | (upravené 18.8.2011 o 23:27) Karma článku: 6,04 | Prečítané:  1411x

5:15 vyliezajú zo stanov. 5:30, tuš sa dotýka tibetských vlajočiek a sny dostávajú reálnu podobu. 5:45 stojíme pred spoločným stanom, obláčiky pary od úst a drkotajúce zuby.

 Andrej
6:00, Tomáš dáva posledné inštrukcie a štartuje.

Nasledujúce tri hodiny som svedkom tichého behu na dlhé trate. Míňajú ma ľudia, ktorých netreba povzbudzovať tak ako zvyčajne. Bežia za seba, za svoj sen. 3 kolá sú približne 2 kilometre. Na štarte v nádobkách zostávajú lístočky s výzvami: Štyri kolá, dvadsať kôl, nezastaviť sa, nevzdať to, ...

S vychádzajúcim slnkom stúpa teplota, ubieha polovica času. V živote sú rôzne prekážky. Na trati sú to PET fľaše s vodou. 3 kilá naviac. Moja lenivosť. Prijímačky na vysokú. Ľudia si fľaše začínajú brať sami od seba. Do obehu sa dostáva sada náradia z auta, hever, dokonca rezerva.

Fotím a natáčam a trochu im závidím ten pocit, ktorý budú mať po dobehnutí. Pocit, že som odbehol niečo, čo by som inde asi neodbehol. Pocit, že som sa dostal na hranicu svojich síl - a ešte kúsok za ňu.

Posledné kolo beží asi každý. Vidím úsmevy aj úľavu. Nie sú to nijakí športovci, skrátka bežali za svojim snom, niesli si svoje prekážky a nevzdali to.

Za tie tri hodiny sa piatim ľuďom podarilo zabehnúť polmaratón. Trochu im závidím ten pocit, ktorý mali po dobehnutí.

AndrejAndrej píše o aktivite počas zážitkovej akcie Dreamworks, s.r.o. Príďte zažiť akú výzvu prinesie zážitková akcia Čardáš na Myjave.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?