Gitarka a treskúca zima

Autor: MO Plusko | 15.2.2014 o 18:00 | Karma článku: 4,69 | Prečítané:  434x

"Ak sa rozhodnete vydať na púť inštruktora, druhé školenie je presne to, čo vás poteší na ceste." Danka to absolvovala s ďalšími desiatimi ľuďmi.

Horské slnko na školeníHorské slnko na školení
Mám za sebou ďalšie školenie s Pluskom s novým školiteľským tímom a s mojimi už známymi spolubojovníkmi. Po 4 dňoch som sa vrátila späť do reality - vyčerpaná, ale spokojná som sa už stihla aspoň 7 ľuďom pochváliť, ako ma vyšťavila „nie celkom kuličková desítka“, ako sme uvádzali vlastnú hru, či ako sme sa v tme plazili bludiskom ...

Ak sa rozhodnete vydať na púť inštruktora, druhé školenie je presne to, čo vás poteší na ceste. Teda aspoň u mňa to tak bolo. Nechýbali všelijaké akčné dlhšie aj kratšie hry, ale už som sa na ne pozerala trošku z iného uhlu a okrem pohľadu účastníka som sa snažila vnímať aj perspektívu inštruktora. Na čo všetko si musí dávať pozor, čo zvažuje. Celkom dobrý tréning empatie ako bonus*...

K správnej atmosfére prispela večerná gitarka a tresknúca zima, bez ktorej by to jednoznačne nebolo ono. Slová „oblečte sa cibuľovito a dajte si pevnú obuv“ v sebe niesli určitú hrozbu pri predstave, čo nás vonku čaká. Zážitok bol definitívne o to silnejší.

A o to viac sme sa tešili na teoretické bloky, ktoré boli ohlasované známym „príďte o 5 minút do spoločenskej v pohodlnom*“. Tých bolo tentokrát viac a ukázali nám, s čím sa možno stretneme pri organizovaní takýchto akcií. S Pluskom ani teoretické bloky o konfliktoch či skupinovej dynamike samozrejme nie sú úplne teoretické a simulácie, scénky alebo skupinkové práce boli súčasťou takmer každej časti. Pre mňa veľmi zaujímavé školenie - o čo menej som sa hrala, o to viac mám pocit, že viem, čo ma čaká. Už sme vo švungu, aby sme si vyskúšali, čo sme sa dozvedeli a vložili do toho niečo vlastné. Určite sa príďte pozrieť na tretie školenie a zhodnotiť, ako sa na vás pripravila nová krv, Veľká noc je tu už čoskoro*.

Jednoznačne mám o zážitok (aj dva*) viac!

Danka Sarvašová

Pozn.: Danka píše o druhej časti trojdielneho školenia inštruktorov, cez ktoré si prejde každý plusácky inštruktor. Pár fotiek nájdete tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?