Banda maková - musíš zažiť

Autor: MO Plusko | 3.12.2012 o 18:53 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  540x

Páči sa mi príslovie „Kto si hraje, nezlobí“. Na zážitkových akciách Pluska to platí dvojnásobne. Vždy po návrate sa ma okolie pýta: čo ste tam vlastne robili? Jednoduchá otázka, no napriek jej častému opakovaniu za ostatne dva roky, ja na ňu nepoznám jednoduchú odpoveď. Odpoveď v ktorej by som dokázal vyjadriť všetko čo vo mne doznieva ešte prvé dni po akcii. Veľakrát si to zjednoduším vetou: musíš zažiť.

Pár týždňov dozadu som dostal možnosť „chceš?“ Ja „chcem“ a tak sediac na lavičke a čakajúc na zvyšok tých, čo tiež chcú, som rozmýšľal aká budeme generácia nových inštruktorov, generácia '12.

„Jednotka“, prvá z troch častí školenia, bola posledná akcia, ktorú sme si zažili ešte ako bežní účastníci. Podľa hesla „dobrý inštruktor vydrží 2-krát viac“ bol pripravený nadupaný program, ktorý dal maximálne zabrať celej hlave aj telu.

Hneď úvod nás názorne naučil, koľko je správny počet účastníkov a ako počítať do 10, iná aktivita ako „obhospodáriť všetkých očných kontaktom“, ďalšia vyhecovala zabehnúť 15km aj lemrám lenivým a vieme, že medzi ľahké drogy môžeme zaradiť aj skoroceľ. Chvíľami sme sa približovali limitom záchranných zložiek („za 5 min vonku v behavom“). No hlavne sme mali „jedna nula nula“ dôvodov na spoločný smiech.

Napriek tomu, že mam za sebou už pár zážitkových akcii, vždy ma plusáci dokážu prekvapiť ďalšou. Či už plánovane a úplne zámerne, alebo náhodne, no o to silnejšie (za nočnú hmlu nad ovocným sadom pri love upírov nominujem na Oscara za špeciálne efekty).

Táto banda maková ma dokázala pobaviť, donútiť k zamysleniu, byť trpezlivejší a počúvať aj iných. Motivovali ma behať, veľa behať, váľať sa v bahne, ráno vstávať a menej frflať. Skvelá investícia do mňa samého. Už sa teším, kedy ju budem môcť splatiť na našej vlastnej akcii generácie '12.

Vlado Benko

Pozn.: Vado píše o prvej časti zážitkového školenia nových inštruktorov Pluska. Viac fotiek nájdete tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?